Kurs och konferens

Välkomna till Växjös nya mötesplats

Kurs och konferens

Erbjudande för företag:
Kortkurs 3 dagar: BAM, bättre arbetsmiljö. Skapa en bra samverkan på arbetsplatsen genom grundläggande arbetsmiljökunskaper. Erbjudande: Boka kursen senast den 30 juni. Håll kursen på valfria datum under 2022.

Kontaktperson:
Pierre Tornedal
Telefon: 0730-393 614
pierre.tornedal@adelfors.nu

Arbetsmiljöutbildningar:
I samarbete med Ädelfors folkhögskola erbjuder vi arbetsmiljöutbildningar för fackliga organisationer och för företag

Konferenser och möten
På Växjö folkhögskola finns funktionella rum för det mindre mötet, och med kapacitet för den lite större konferensen. Du hittar oss på Ljungadalsalsgatan 2 D alldeles i närheten av Samarkand. Kontakta oss och berätta om just ditt företags eller organisations behov, önskemål och tidsperspektiv.

Mötespaket:

Hybrid-möte, 1 dag, 335: -  per person.
På  Växjö kurs och konferens kan ni arbeta ostört i en lugn miljö, och ha kombinerade fysiska och digitala  möten. Ni som träffas fysiskt väljer lämplig lokal och har med medarbetare via länk. Priset inkluderar lokal, för- och eftermiddagskaffe, teknik och lunch. Max 15 platser.

Dagskonferens, 335: -,  per person.
Längtar ni efter det traditionella mötet efter en lång tid med endast digitala möten? Byt miljö och få både ny energi och inspiration. Priset inkluderar lokal, för- och eftermiddagskaffe och lunch. Max 15 platser.

Halvdagskonferens, 300- , per person.
Kom bort från det vanliga en förmiddag/eftermiddag och förlägg ledningsgruppsmötet, styrelsemötet eller arbetslagsmötet hos oss. Avsluta eller börja med lunch. Priset inkluderar lokal, förmiddagskaffe och lunch. Max 15 platser.

Boka ditt möte